Savanorių pr. 352, Kaunas
I-V: 08:00-18:00
VI: 08:00-12:00
VII: nedirbame
Kompiuterių remontas Kaune
Kaip diagnozuoti jūsų kompiuterio problemą
Kiekvieną dieną tenka diagnozuoti įvairias kompiuterių problemas. Nustatyti kompiuterio problemą nėra lengva užduotis, bet daugelis jų bus iš keleto pagrindinių sričių. Šiame straipsnyje pabandysime apžvelgti kaip atpažinti tiek programinias tiek technines kompiuterių problemas.
Ar perkraunate savo kompiuterį?
Esu įsitikinęs, kad dažnai išgirstate šį klausimą pasikonsultavę su IT specialistu. Priežastis kodėl jums užduoda šį klausimą yra ta, kad kompiuterio perkrovimas gali išspręsti nemažai nesudėtingų kompiuterio problemų. Kai jūsų kompiuteris yra įjungtas, duomenys yra laikomi kompiuterio atmintyje. Duomenys atmintyje išlieka tik tol kol kompiuteris yra įjungtas. Jį išjungus duomenys „nunulinami“. (Atmintis ir kietasis diskas yra du skirtingi dalykai, išjungus kompiuterį „nusinulina“ tik duomenys atmintyje, o kietajame diske įrašyta informacija išlieka). Kai kuriais atvejais naudojama programa užstringa kompiuterio atmintyje ir negali gerai funkcionuoti, šiuo atveju turėtų pakakti perkrauti kompiuterį, kad programa vėl galėtų puikiai funkcionuoti. Jeigu susiduriate su tokia problema, kaip kad negalite atspausdinti dokumento, kompiuterio perkrovimas kartais irgi gali padėti (USB lizdo klaida arba dokumentas gali būti užstrigęs kompiuterio atmintyje).
Virusas kompiuteryje
Dažnai žmonės, į mūsų įmonę, atnešę taisyti kompiuterius sako, kad jų kompiuteryje yra virusų. Tačiau kai kuriems iš jų bet kokia kompiuterio programos klaida reiškia virusą. Tai kad programa „nulūžta“ dar visai nereiškia, kad jūsų kompiuteris yra apkrėstas virusais. Virusai dažnai sukelia tokius veiksmus kaip be jūsų prašymo jūs esate nusiunčiamas į interneto puslapį, į kurį nenorėjote nueiti arba į jūsų kompiuterį yra įdiegtos programos, kurių jūs patys nediegėte. Virusai paprastai kartoja tuos pačius veiksmus, o programų klaidos dažnai pasikartoja tik vieną kartą.
Techninės įrangos problemos
Be abejo kompiuterio programinės bei techninės įrangos problemų yra labai daug, todėl čia apžvelgsime tik kelias dažniausiai pasitaikančias.
Bloga atmintis. Bloga kompiuterio atmintis gali sukelti įvairių problemų – nuo kompiuterio sulėtėjimo iki programų išsijungimo. Taip pat dažnai atsiranda klaida metantis mėlynas fonas su baltu tekstu bei kodais aprašančiais kompiuterio užlūžimo problemą (angliškai: blue screen of death).
Blogas kietasis diskas. Blogas kompiuterio kietasis diskas gali iššaukti eilę problemų, tokių kaip sulėtėjąs kompiuteris arba duomenų praradimas. Taip pat yra vienas paprastas dalykas, kuris gali išduoti kietojo disko problemas – tai iš kompiuterio sklindantis garsas panašus į spragtelėjimą. Tai ženklas, kad jūsų kompiuterio kietasis diskas gali būti pažeistas.
Problemos su maitinimo laidu. Šią problemą paprasta nustatyti. Jeigu yra problemų su maitinimo laidu, stacionarus kompiuteris neįsijungs arba nešiojamas kompiuteris nebus kraunamas.
Blogas kompiuterio monitorius. Šią problemą taip pat gan nesunku išsiaiškinti – tereikia pasiskolinti monitorių iš savo draugo ir prijungti prie savojo kompiuterio. Jeigu vaizdas atsiras, tada problemą buvo monitoriuje. Jeigu vis dėl to vaizdo nebus, tada problema bus vaizdo plokštėje arba kompiuterio atminyje.
Pateikėme tik keletą pagrindinių problemų, su kuriomis susiduriama naudojant kompiuterį. Su kokiomis kompiuterių problemomis dažniausiai susiduriate jūs ir kaip jas sprendžiate?