Savanorių pr. 352, Kaunas
I-V: 08:00-18:00
VI: 08:00-12:00
VII: nedirbame
Kompiuterių remontas Kaune
Stacionaraus kompiuterio pasirinkimas
Nors dėl sumažėjusios nešiojamų kompiuterių kainos jų pardavimų kiekiai ir lenkia parduodamų stacionarių kompiuterių kiekį, tačiau stacionarieji kompiuteriai vis dar išlieka labiau tinkami dirbti su specializuotomis daug resursų reikalaujančiomis programomis (pvz. CorelDraw programa). Taigi, kada verta rinktis stacionarų kompiuterį, o kada geriau rinktis nešiojamą kompiuterį? Šiame straipsnyje pabandysime trumpai apžvelgti kaip pasirinkti stacionarų kompiuterį, atitinkantį jūsų poreikius.
Lyginant stacionarius ir nešiojamus kompiuterius galima išskirti šiuos pagrindinius skirtumus:
Kaina ir parametrai. Dažniausiai stacionarių kompiuterių kaina būna mažesnė nei panašių parametrų nešiojamų kompiuterių. Kainų skirtumą lemia nešiojamų kompiuterių pagrindinės plokštės bei ekrano didesnė kaina.
Atnaujinimas. Stacionarų kompiuterį yra daug papraščiau ir pigiau atnaujinti negu nešiojamą kompiuterį. Stacionaraus kompiuterio detales yra papraščiau pakeisti, didesnis detalių pasirinkimas, didesnė susderinamumo galimybė tarp senesnių ir naujų detalių.
Taisymas. Kaip jau minėjome stacionaraus kompiuterio detalių pasirinkimas yra kur kas didesnis, taip pat jas lengviau pakeisti, dėl to sugedus kažkuriai stacionaraus kompiuterio detalei ją yra kur kas pigiau pakeisti negu sugedusią nešiojamo kopmiuterio detalę.
Kompaktiškumas. Vienas didžiausių nešiojamų kompiuterių privalumų yra galimybė juos lengvai perkelti iš vienos vietos į kitą ir galimybė naudoti juos be elektros energijos (dingus elektrai galima prarasti svarbius duomenis iš stacionaraus kompiuterio jei nenaudojamas UPS šaltinis).
Darbui skirtas kompiuteris
1. Kuo pigesnis ir paprastesnis korpusas su dideliu/patogiu įjungimo mygtuku;
2. INTEL gamintojo procesorius - darbui tikrai pakaks INTEL Core i3 procesoriaus;
3. Pagrindinė plokštė - rekomenduotume Intel tipo. Jeigu norima sumažinti išlaidas tuomet galima rinktis kito gamintojo pagrindinę plokštę - tokią kaip AsRock, Asus, MSI gamintojų. Renkantis pagrindinę plokštę galima iš karto rasti jos variantų su integruotu vaizdo išėjimu (tuomet nereikės papildomai pirkti vaizdo plokštės). Reiktų atkreipti dėmesį ir į kitas jungtis pvz. Usb (jų duomenų perdavimo greičius). Gerai būtų numatyti ar ateityje bus jungiamos papildomos plokštės, jei taip tai kokios ir kokių jugčių joms reikės. Reikėtų numatyti ir įrenginius, kokie bus jungiami prie kompiuterio pvz. spausdintuvas, skeneris, papildomas monitorius ir kt;
4. Darbinės atminties galima dėti kuo daugiau - darbui šiuo metu pakaks 3-4 GB;
5. Kietasis diskas - rekomenduotume WD black ne mažesnės nei 500Gb talpos kietąjį diską;
6. Maitinimo šaltinio galia turi būti tokia, kad pakaktų išmaitinti visus į kompiuterį sudėtus įrenginius;
7. Rekomenduotume rinktis kuo didesnės įstrižainės gero gamintojo (tokio kaip DELL ar kt.) monitorių;
8. Klaviatūrą (pvz. Chicony) ir pelę (pvz. Logitech) renkamasi pagal patogumą bei kainą.
Darbui su grafika (jei dirbate coreliu autocadu ar 3d max programomis), žaidimams skirtas kompiuteris
1. Rekomenduotume naujausią procesorių - INTEL Core i7;
2. Pagrindinė plokštė INTEL su kuo didesne darbinės atminties RAM išplėtimo galimybe, integruota vaizdo plokštė, SATA, USB jungčių kiekis papildomų įrenginių pajungimui ir kitos jungtys, kurios gali būti reikalingos;
3. Kuo didesnis darbinės atminies kiekis – 8, 16, 32 GB;
4. Kietas diskas WD black, Corsair gamintojų;
5. Dirbant su 3d max programa gali būti ir 2 vaizdo plokštės (taip pagreitės vaizdo apdorojimo greitis);
6. Rekomenduojame kuo didesnį monitorių su kuo spartesniu monitoriaus reakcijos laiku;
7. Kuo galingesnis, gero gamintojo (tokio kaip Zalman, Corsair) maitinimo šaltinis;
8. Pelę bei klaviatūrą rinktis pagal individualius poreikius.
Nusipirkti kompiuterį nėra sunku, tačiau prieš perkant reikia apgalvoti kam bus naudojamas kompiuteris. Ar jūs ieškote kompiuterio reikalingo atlikti pagrindines funkcijas (darbas su Office paketu, elektroninio pašto naudojimas ir k.t.), ar kompiuteris bus naudojamas specialiems darbams (darbas su grafinėmis programomis)? Sėkmės renkantis tinkamiausią kompiuterį!