Savanorių pr. 352, Kaunas
I-V: 08:00-18:00
VI: 08:00-12:00
VII: nedirbame
Kompiuterių remontas Kaune
Windows versijų prisitaikymas
Įrangos atnaujinimas dažnai džiuginanti emocija. Bet kaip toks variantas kai atsinaujinus kompiuterį, jo nebe išeina susieti su senesniu, bet puikiai veikiančiu spausdintuvu ar skeneriu. Ar tai nebeįmanoma suderinti programiškai šių įrenginių? Ar gamintojas mano, kad to daryti nebe apsimoka? Galbūt atsirastų klientų, kurie gali sumokėti už senesnio įrenginio programinį palaikymą ir po n metų. Žinoma - neapsimoka, tars ne vienas gamintojas. Tuomet gerai veikiantis įrenginys atsiduria atliekų perdirbime, o klientas leidžia pinigus pirkdamas naują, gamintojas gamina naują, taip naudojami gamtos resursai.
Pagarbą galima atiduoti žmonėms, kurie kūrė Windows XP (išleista 2001 m.) ir Windows 7 (išleista 2009 m.) operacines sistemas, kurių era baigėsi. Vienos sėkmingiausių Windows versijų dėl savo funkcionalumo ir paprastumo. Retai, bet galima sutikti ir 2021 m. naudojamų kompiuterių su šia operacinė sistema. Dažnai tai būna susieta su gamybiniais aparatais, kasos sistemomis ar kitais įrenginiais, kurie buvo pagaminti tais metais ir turėjo sąsają su pastarąja operacine sistema. Dar ir dabar 2021 m. šia operacine sistema galima jungtis senesnėmis interneto naršyklių versijomis ir naudotis internetu, žinoma ne visos svetainės bus veikiančios, nes daugelis jų jau veikia https protokolais.
Didėjant svetainių kiekiui su galimybe jose registruotis, įvesti vartotojo asmeninius duomenis, atsirado duomenų nutekėjimo, įsilaužimo į jas atvejai. Atsirado teisiniai duomenų apsaugos mechanizmai. Kartu ir internetas turėjo tapti saugesnis. Bankinės interneto sistemos ir rimtesni tinklalapiai jau seniau veikdavo https protokolais. 2019 m. daugelis interneto svetainių ypatingai prekybinės el. parduotuvės įsigijo https sertifikatus. To pasekoje, senesnių operacinių sistemų interneto naršyklės neatidaro svetainių su https saugumo sertifikatais. Nori naršyti internete? - Įsigyk naują operacinę sistemą ar netgi ir kompiuterį.
Windows 10 (išleista 2015 m.) triukai nesibaigia iki pabaigos. Vienas aktualių su lokaliame tinkle dalinamais (ang. shared printer) spausdintuvais. Po Windows 10 atnaujinimo, vartotojai, kurie lokaliu (LAN) tinklu dalinosi spausdintuvu(-ais) - spausdinti gali tik iš to kompiuterio į kurį pajungtas spausdintuvas tiesiogiai USB laidu.
Kokie galimi sprendimai šiam leidėjų triukui? Windows atnaujinimų kodais: KB5006670, KB4023057, KB5005565
pašalinimas (ang. uninstall). Po šios procedūros, kompiuterį reikia perkrauti. Naujinimų parsiųstą datą pašalinti (ang. disk cleanup), naujinimus pristabtyti. Sprendimas kol kas laikinas. Naujinimai vienu ar kitu būdu prasprūsta pro windows 10 ir vartotojo nuomonė šios versijos operacinei sistemai mažai rūpi. Ar tai Windows klaidos, ar tikslingas žingsnis?
Nepaisant daugelio neišdirbtų vietų Windows 10 tik spėjo įsibėgėti ir jau į rinką duodama windows 11 (išleista 2021 m.) sistema, lyg kažkur matyta, galbūt panaši į mac OS X.
Ar sulauksime kokybiškos ir paprastos programinės įrangos?